Skojarzenie ze SPA to błogi relaks i dopieszczenie wszystkich zmysłów i kilka zabiegów, po których każda kobieta czuje się zadbana, piękniejsza i młodsza? a wszystko to przecież można zafundować sobie we własnej łazience bez zbytnich kosztów? po pierwsze należy zadbać o odpowiedni nastrój, a więc wskazana jest muzyka relaksacyjna w tle, zapalenie kilku zapachowych świeczek, miękkie pachnące ręczniki i szlafrok?wcześniej należy zaplanować, co chcemy sobie zafundować i zrobić odpowiednie zakupy, gdyż duża część preparatów i kosmetyków używanych w profesjonalnych SPA jest dostępnych w każdej drogerii? i do dzieła:
1. Piling całego ciała, który wygładzi, nawilży i oczyści skórę robimy pod prysznicem, używając preparatu z alg, lub proszku z alg do mycia ciała i zaczynamy od łydek masując ciało w górę i kończąc na karku, a kosmetyk należy spłukać silnym strumieniem prysznica także od dołu do szyi;
2. Zadbanie o wygląd i kondycję stóp polegać będzie tak jak i u kosmetyczki na odpowiedniej kąpieli, pilingu skóry stóp i nałożeniu maski parafinowej. Najpierw należy stopy namoczyć, wygładzić skórę grubym pilingiem a po zastosowaniu parafinowej maski owinąć stopy ciepłym ręcznikiem, kończąc zabieg należy wmasować w stopy balsam lub krem do stóp.