Nie należy włosków wyrastających na brodzie golić ani męską ani nawet specjalną damską golarką przeznaczoną do depilacji. Można delikatną skórę twarzy podrażnić, skaleczyć a efekt nie będzie zadowalający, nawet przeciwnie – włoski szybko odrosną i staną się mocniejsze i twardsze niż przed goleniem.
Do depilacji twarzy bardzo wygodne są też specjalne plastry zwykle wzbogacone wyciągami łagodzącymi podrażnienia na przykład miodem, aloesem czy bawełną. Taki plaster przykleja się na niechciany wąsik, chwilkę odczekuje a następnie stanowczym ruchem odrywa i niechciane owłosienie zostaje na plasterku. Następnie pozostałości zmywa się specjalną oliwką, która zwykle dołączona jest do opakowania z plastrami.
Są też oczywiście specjalne urządzenia do depilacji twarzy również tak zwane depilatory. Urządzenia te zwykle składają się z kilkudziesięciu pęset, jedna koło drugiej i wyrywają nawet najcieńsze i najkrótsze włoski. Można w takim depilatorze regulować prędkość, aby zabieg był mniej lub bardziej delikatny.