Profesjonalny makijaż

Każda kobieta chciałby wyglądać każdego dnia, jakby wyszła z salonu kosmetycznego. Nie każda jednak może sobie na to pozwolić. Co zrobić w takiej sytuacji aby każdego dnia wyglądać pięknie i świeżo?

Musimy zapoznać się z podstawowymi zasadami profesjonalnego makijażu. W tym celu możemy skorzystać z kursów które są oferowane przez internet lub w salonach piękności. Gdy jesteśmy typem samouka, możemy poszukać informacji na własną rękę w internecie lub księgarni.
Od czego zacząć?
Baza pod makijaż to podstawa każdego makijażu. Musimy dobrać ją tak by wyglądała naturalnie. Aby dobrać odpowiedni kolor najlepiej sprawdzić go na szyi, a nie na ręce lub twarzy jak robi wiele osób. Następnie dobierzmy odpowiednie cieni do powiek. Musimy zdawać sobie sprawę, że inny makijaż będzie odpowiedni do pracy, a inaczej wykonamy makijaż wieczorowy. Wspaniałym akcentem jest zastosowanie kredki, która podkreśli nasze brwi, które wcześniej odpowiednio wyregulowałyśmy. Zwieńczeniem doskonałego makijażu będzie zastosowanie szminki w kolorze czerwonym.