Ludzie kupują garnitury ślubne głównie na swój ślub. Zdarzają się jednak ciekawe przypadki osób, które kupują garnitur do ślubu, choć do ślubu nie idą. Kupują sobie tego typu ubranie na zapas.

Taki zakup nie ma żadnego sensu. Ludzie jednak nie zdają sobie z tego sprawy, dopóki rzeczywiście nie przychodzi pora na to, aby taki garnitur ubrać. Okazuje się wtedy, że nie jest on już modny, ponieważ moda ulega ciągłym zmianom.
Jeśli rzeczywiście myślimy o garniturze do ślubu, to decydujmy o jego zakupie dopiero przed samym ślubem. Nie ma powodu do tego, aby kupować takie ubranie wcześniej. To tak, jakby panna młoda kupowała suknię ślubną wiele lat przed planowanym ślubem. Nie ma to przecież żadnego sensu.
Jaki jest koszt garniturów ślubnych? Koszt jest naprawdę zróżnicowany. Wszystko zależy od naszego gustu, zapotrzebowania, a także tego ile chcemy na garnitur wydać. Możemy wydać kilkaset złotych, a może być to nawet kilka tysięcy. Trzeba zastanowić się nad tym, czy warto jednak aż tak spore sumy pieniędzy wydawać.