Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny brwi?

Każda kobieta marzy o pięknych, gęstych brwiach, najczęściej jednak nasze naturalne brwi takie nie są. Stosujemy więc różne zabiegi chcąc poprawić ich wygląd: malujemy brwi kredką (co niestety jest czasochłonne) lub henną (która może być zbyt mocna i wyglądać nienaturalnie). Trzecią opcją jest makijaż permanentny brwi. I tu pojawia się pytanie: czy warto się na niego zdecydować?
Istnieją dwie metody makijażu permanentnego brwi: włoskowa i piórkowa. W metodzie włoskowej cała powierzchnia łuków brwiowych poddawana jest pigmentacji, zgodnie z kierunkiem porostu włosków. Zabieg trwa około godziny, a efekty w zależności od rodzaju cery mogą utrzymywać się nawet przez 5 lat. Ta metoda jest polecana szczególnie osobom o bardzo słabych brwiach lub tym, które straciły brwi na skutek chemioterapii. Z kolei metoda piórkowa polega na rekonstrukcji pojedynczych włosków. Dzięki temu brwi wydają się być gęstsze i pełniejsze. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się od 2 do 5 lat.
Największą zaletą makijażu permanentnego brwi jest fakt, że dobrze wykonany pozwala nam przez długi czas cieszyć się idealnymi, gęstymi brwiami. Ważny jest więc wybór doświadczonej specjalistki. Makijaż permanentny jest dosyć drogi (od 800 do 1500 złotych), a jego efekty są widoczne przez kilka lat. Nie chcemy więc marnować pieniędzy na zabieg, po którym brwi będą nierówne, nienaturalne czy wręcz karykaturalnie przerysowane. Decydując się na taki krok, oddajmy się w ręce doświadczonej kosmetyczki, żebyśmy potem nie musiały żałować swojej decyzji.