Jesteś tutaj: strona główna
Wyszukaj ok
1-go Listopada 2019r.

1 LISTOPADA 2019

     Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...

  W imieniu Zarządu KKSL zachęcamy Wszystkich szanujących polskie  tradycje lotnicze i kochających lotnictwo na coroczną Akcję Znicz, upamiętniającą Tych, co na zawsze wzlecieli do Niebieskiej Eskadry.

 W dniu 1 listopada  w dowód pamięci  rozpalmy lotnicze znicze i połączmy się myślami z Tymi, co na zawsze wzlecieli do Niebieskiej Eskadry.

 „Tam w górze, wśród chmur i gwiazd jest wielu naszych Przyjaciół, bo nadszedł ich czas.”
W ten dzień, jak zawsze pełen zadumy spotkajmy się w miejscu wiecznego spoczynku naszych Przyjaciół, aby tradycja lotniczego znicza nigdy nie zgasła. Aby ten znakomity obyczaj na trwale wpisał się w budowę naszych tradycji lotniczych i z każdym rokiem powiększał grono honorowych uczestników. 
                         

 Tutaj relacja z nowej strony internetowej KKSL http://kkslkrosno.pl/aktualnosci-1 

Ponadto w imieniu KKSL na Cmentarzu Orląt we Lwowie Znicz Lotniczy na grobach polskich lotników odradzającej się Niepodległej II RP zapalił Pan Paweł Sebastiański viceprezes Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Sanoku.

 W imieniu Zarządu KKSL

                               Zygmunt Bąk, sekretarz


 powrót
Szczegóły
z 1148
988614 odwiedzin