Jesteś tutaj: strona główna
Wyszukaj ok
1-go Listopada 2018r.


Tradycyjnie z okazji 1-go Listopada członkowie Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wraz członkami Sekcji Historycznej Aeroklubu Podkarpackiego zapalili znicze na grobach lotników i działaczy lotniczych, którzy odeszli na „Wieczną Wartę” a spoczywający w naszym rejonie.   

W imieniu Sekcji Historycznej składam serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w  „Akcję Znicz”

Marek


1 LISTOPADA W KKSL /

 

     Od wielu lat członkowie Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa w okolicach dnia 1 listopada wspominają swoich zmarłych przyjaciół i kolegów odwiedzając ich groby oraz zapalając w dowód pamięci znicze.

    W tym roku również stało się zadość tradycji, ale w nawiązaniu do obchodzonej setnej rocznicy powstania Polskiego Lotnictwa Wojskowego postanowiono uczcić pamięć przyjaciół w szczególny sposób.

 

 

Dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta Krosna  udało się zakupić 80 dużych zniczy. Jeden z członków Klubu aktywnie zaangażował się w przygotowania do uroczystości 1 listopada  i zasponsorował zakup 60 bukietów kwiatów.

 

Kilka dni przed Świętem Zmarłych w siedzibie Klubu do bukietów kwiatów zostały dołączone plakietki z logo KKSL i specjalnym tekstem.

 

 Groby członków Klubu ,Aeroklubu ,ludzi związanych z lotnictwem oraz poległych w czasie wojny lotników znajdują się nie tylko w Krośnie, ale również w wielu innych miejscowościach i tutaj należą się podziękowania dla kolegów ,którzy zdeklarowali się do ich odwiedzenia.

 

Znicze i kwiaty  złożyli w imieniu KKSL: w Jaśle kol. Andrzej Krupa i Zofia Ząbek, w Jedliczu kol.Grzegorz Wiśniowski w Iwoniczu,Łączkach Jagielońskich i Polance kol. Bolesław Wojtowicz ,    w Szebniach kol. Marian Jakoniuk, w Krakowie kol. Stanisław Wilk,w Sanoku znicze na grobach zmarłych kolegów zapalił  sekretarz KKSL Zygmunt Bąk.

 

   Na krośnieńskim cmentarzu znajduje się prawie 60 grobów dlatego też złożenia zniczy i kwiatów podjęło się więcej osób min. Stanisław Wilk, Józef Półchłopek , Jan Gałuszka ,Grzegorz Wiśniowski.

 


 

 

    Także w Sanoku zapłonęły znicze na grobach ludzi związanych z lotnictwem.

   Specjalna wiązanka pojechała na Słowację do Radatic, pod pomnik upamiętniający polskich lotników poległych w 1944 r. w katastrofie samolotu Halifax .

W Radaticach znicz zapalił i w imieniu Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wiązankę złożył kol. Kazimierz Ginalski.

 

SP-2573

Relacja z nowej strony internetowej KKSL http://kkslkrosno.pl/aktualnosci-1


 powrót
Szczegóły
z 1082
869830 odwiedzin