Jesteś tutaj: strona główna
Wyszukaj ok
80-ta rocznica przelotu Tadeusza Góry

W bieżącym 2018 roku, zbiegły się dwie daty ważne dla polskiego lotnictwa. A to, 100-lecie powstania polskiego lotnictwa i 80-ta rocznica przelotu Tadeusza Góry. Obie rocznice, staraniem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Rzeszowskiej, uroczyście obchodzone będą w dniu 2 czerwca 2018 roku w Akademickim Ośrodku Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej im. Tadeusza Góry w Bezmiechowej Górnej. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00. W uroczystości tej wezmą udział przedstawiciele Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Szczegółowy program tutaj zobaczysz na zaproszeniu jednego z naszych kolegów.

Tutaj zobaczysz Jubileusz 70-tej rocznicy I-go w świecie przelotu szybowcowego na odległość 577,8 km. wykonanego przez  Tadeusza Górę na trasie Bezmiechowa – Soleczniki Małe, zorganizowanego Bezmiechowej 17.05.2008r. w którym uczestniczyli nasi koledzy jak też artykuł naszego kolegi pt. Z Bezmiechowej Górnej po Medal Lilienthala ..” 

Zapraszam do zapoznania się z relacją naszego kolegi Zygmunta Bąka z przebiegu uroczystości 80-tej rocznicy przelotu Tadeusz Góry zamieszczonej na stronie RADY SENIORÓW LOTNICTWA

Tutaj możesz zobaczyć fotorelację  udostępnioną przez Zygmunta Bąka.

BEZMIECHOWA - PODNIEBNA PASJA powrót
Szczegóły
z 1082
876288 odwiedzin