Jesteś tutaj: strona główna
Wyszukaj ok
32 Podkarpacki Konkurs Kart. i Plast. Modeli Redukcyjnych

32 Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych

W Osiedlowym Domu Kultury „Puchatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Sanoku, już po raz 32 spotkali się w Konkursie Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych modelarze indywidualni, jak i zrzeszeni w klubach modelarskich.

Każdorazowo jest to spotkanie pokoleń, jako że konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i jest otwarty dla wszystkich chętnych. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie własnoręcznie wykonanych modeli. Ponadto, jako konkurs popularyzujący modelarstwo kartonowe i plastikowe, służący rozwijaniu i kształtowaniu zainteresowań politechnicznych jest równocześnie wystawą, jedną z trzech najdłużej trwających w kraju. W dniach od 25 stycznia do 10 lutego br. zainteresowani mieli możliwość obejrzenia 215 modeli wykonanych przez 43 modelarzy. Ponadto, wystawa została wzbogacona kilkoma eksponatami ze zbiorów Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa (m.in. kombinezon członka Zespołu Akrobacyjnego „Iskry” płk. pil. Ryszarda Nowaka) wzbudzając dodatkowe emocje odwiedzających. Na wręczenie nagród i upominków na zakończenie konkursu w dniu 10 lutego br. oprócz modelarzy z rodzinami, przybyli licznie sympatycy modelarstwa. Nagrodzono trzy pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej i klasie modeli. Pozostałe modele i ich wykonawców uhonorowano upominkami. Również i KKSL nagrodził dyplomem i albumem „Historia Lotnictwa” jednego z najmłodszych uczestników konkursu. W życzliwej atmosferze modelarska rodzina pożegnała gościnny ODK Puchatek. Do zobaczenia za rok na 33 Podkarpackim Konkursie Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Dla zachęty do udziału w podkarpackim konkursie przyszłych uczestników publikujemy klika zdjęć, życząc organizatorom kolejnej udanej imprezy modelarskiej.

 Relacja i zdjęcia : Zygmunt Bąk


 powrót
Szczegóły
z 1078
843282 odwiedzin