Jesteś tutaj: strona główna
Wyszukaj ok
Zmarł ADAM KOPACZ


 

W dniu 24.10.2015 r. zmarł nagle nasz kolega Adam Kopacz – Sekretarz Zarządu Aeroklubu Podkarpackiego, Członek Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, Przewodniczący Krośnieńskiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych, instruktor modelarstwa, modelarz.

Tracimy z nim wspaniałego kolegę, przyjaciela, społecznika, organizatora, wychowawcę wielu pokoleń modelarzy lotniczych.

Adam Kopacz urodził się 28.08.1950 r. w Krośnie. Uzyskał wykształcenie średnie techniczne. Karierę zawodową rozpoczął 16.08.1966 r. w ZUN Naftomet w Krośnie na różnych stanowiskach, ostatnio, jako specjalista ds. marketingu. Licencję modelarską uzyskał w 1976 r. Od 1976 r. do 1990 r. był członkiem aeroklubu Gliwickiego. W 1978 roku uzyskał 3-stopień instruktora modelarskiego oraz uprawnienia sędziego sportowego modelarstwa lotniczego. Jako instruktor modelarski pracował
2 lata w SP w Suchodole, był szefem ośrodka modelarskiego w Krośnie. Od 1976 r. do 1990 r.
był czynnym zawodnikiem w kategorii F1A. Brał udział w wielu zawodach ogólnopolskich
i Mistrzostwach reprezentując Krosno. W roku 2011 roku z jego inicjatywy powstało Krośnieńskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych. Zostaje wybrany Przewodniczącym Stowarzyszenia i pełni tą funkcję przez III kolejne kadencje. Pod jego kierownictwem organizacja ta działa bardzo prężnie. Adam Kopacz był organizatorem wielu zawodów modelarskich o randze krajowej i międzynarodowej. Stworzył niepowtarzalny ciepły klimat tych imprez. Przyjezdni zawodnicy wywozili z Krosna miłe wrażenia.

Organizował pikniki modelarskie i lotnicze, wystawy modeli redukcyjnych przyciągające wielu widzów. Powstawały nowe modelarnie. Krośnieńskie modelarstwo odżyło i wzbiło się wyżyny mistrzowskie w postaci medalistów mistrzostw Polski, reprezentantów kraju. To on był twórcą zawodów halowych modeli wyrzucanych z reki klasy F1N. I w tej dziedzinie Krosno stało się krajowa potęgą.

Halowe Zawody Modeli Latających - Krosno 28.03.2010r. 

Adam Kopacz swoją pasją lotniczą potrafił zainteresować i podzielić się z innymi swym doświadczeniem. Zawsze gotowy nieść pomoc innym, pogodny, ciepły człowiek.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Free Flight Krosno - http://freeflight-krosno.vxm.pl/?p=3164  

 


 powrót
Szczegóły
z 1175
093454 odwiedzin