Wyszukaj ok
Bieg Narciarski Lotników w Ustjanowej Górnej

XXII Bieg Narciarski Lotników w Ustjanowej Górnej

w dniu 2.02.2014r.

Na trasach Ustianowej Górnej rozegrano XXVII narciarski Bieszczadzki Bieg Lotników.
Bieg główny na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym wygrał reprezentujący Skawę Bogusław Gracz. W biegu kobiet wygrała podobnie jak w ubiegłych dwóch latach Marcela Marcisz.

Czas zwycięzcy biegu głównego to 43:35,08 minuty. Drugie miejsce zajął Robert Faron z LKS Witów Mszana Dolna (strata 3:10,6 minuty), trzecie Oleksander Chenikalo z klubu Pustomyty Junost z Ukrainy (strata 4:39,9).
W biegu kobiet drugie miejsce zajęła młodsza siostra Marceli Izabela Marcisz. Dodajmy, że Iza jest o 13 lat młodsza od siostry, obie reprezentują MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Najniższy stopień podium dla Aleksandry Fundanicz. Do mety dotarło 16 kobiet.
Tradycją Biegu Lotników jest także Bieg Gwiazd. Na dystansie dwóch kilometrów najszybszy okazał się Marcin Musiałowski z Ustrzyk Górnych, przed Andrzejem Tomkowiczem z Warszawy i Andrzejem Pelczarem z MUKS Podkarpacie Jedlicze.
22 zawodników sklasyfikowano w tym biegu.
W biegu pań na tym samym dystansie najszybsza była Danuta Maj z Polany, przed Elżbietą
Winnicką z Ustrzyk Dolnych i Ewą Musiałowską z Ustrzyk Górnych. Sklasyfikowano 6 pań.

Zakończenie zawodów i dekoracje zwycięzców odbyły się w Hali Widowiskowej ZSP NR 1 w Ustrzykach Dolnych.