Jesteś tutaj: strona główna
Wyszukaj ok
Trochę zaległych informacji

KROŚNIEŃSKI KLUB SENIORÓW LOTNICTWA

2012-05-07 13:54:03, autor: Prezes

Trochę zaległych informacji dla zainteresowanych działalnością Klubu Seniorów Lotnictwa.

 Poświęcenie nowej siedziby KKSL 28 IV 2012

Zobacz filmik z tej uroczystości  

"Pirat" i "Adrian" mają wiele racji, pisząc w "Księdze Gości", że na stronie Aeroklubu nastąpił zastój.

Przepraszając za ten fakt, pragnę przybliżyć zainteresowanym kilka problemów z jakimi borykał się Klub i jego członkowie.
Jak Państwo wiecie od dłuższego czasu Klub działał w stale pogarszających się warunkach lokalowych – pleśń, rozprzestrzeniający się grzyb zżerający podłogę oraz brak sanitariatów nie tylko utrudniały normalne funkcjonowanie Klubu ale zagrażały zniszczeniem zgromadzonych tam eksponatów i pamiątek.
Na dodatek wszystkiego, w związku z przekazaniem lokalu krośnieńskiej PWSZ, groziła Klubowi eksmisja ponieważ władze uczelni, wbrew wcześniejszym obietnicom, nie były zainteresowane przejęciem Klubu pod „swoje skrzydła”.
Zarząd KKSL wielokrotnie zwracał się do Zarządu A.Pdkp.-SL kierowanego przez J. Konderę o pomoc i przydzielenie odpowiedniego lokalu.
Niestety poprzedni Zarząd traktował KKSL jak „piąte koło u wozu” a wręcz do członków klubu odnosił się z wrogością nie bacząc na fakt iż Klub i jego członkowie stanowią integralną część Aeroklubu Podkarpackiego a eksponaty zgromadzone w „Sali Historii i Tradycji” KKSL to historia i tradycje naszego macierzystego Aeroklubu.
Dopiero nowy Zarząd A.Pdkp.-SL z Prezesem J. Zającem ze zrozumieniem podszedł do problemów KKSL i przydzielił Klubowi lokal (po byłej spadochroniarni) oraz pieniądze niezbędne na adaptację lokalu dla potrzeb Klubu.
Miesiące listopad i część grudnia 2011r to czas remontu i przeprowadzki do nowego lokalu.
Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu Kolegów klubowych w niedługim czasie udało się przenieść większość eksponatów do nowej siedziby.
Wielkie słowa uznania i podziękowania, tą drogą, kieruję do kolegów, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w przeprowadzkę i dzięki którym, Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w dniu 18 grudnia mogło się odbyć w nowej siedzibie.

Na szczególne podziękowania zasługuje nasz niezastąpiony w tych sprawach Kolega Jan Gałuszka – pracował przez kilka dni od rana do późnych godzin nocnych.
Dziękuję Kol. Markowi Bochenkowi, który oprócz własnego zaangażowania, dał nam do dyspozycji samochód i kilku pracowników ze swojej firmy.
Dziękuję także Kolegom: Markowi Mojakowi, Krystianowi Moc, Józefowi Matwijów, Zygmuntowi Majce, Andrzejowi Klatce, Bolkowi Wojtowiczowi, Markowi Tenerowiczowi, Tadeuszowi Jurczykowi, Piotrowi Grzebieniowi, Andrzejowi Ulanowskiemu, Andrzejowi Skrudlikowi, Januszowi Słabikowi, Henrykowi Słowikowi oraz Zbigniewowi Bąkowi. W imieniu wszystkich członków Klubu dziękuję również sponsorom, dzięki którym Klub wyposażony został w duży plazmowy telewizor, komputer, sprzęt nagłaśniający oraz wyposażenie aneksu kuchennego.

        Na zakończenie podkreślić należy że, Klub ma służyć nie tylko członkom KKSL ale także całej społeczności lotniczej Aeroklubu Podkarpackiego – Szkoły lotniczej w Krośnie oraz wszystkim sympatykom lotnictwa.

Podkreślić należy także, że w krótkim okresie czasu, od chwili otwarcia nowego lokalu, w siedzibie Klubu do chwili obecnej odbyły się:
- Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Klubu połączone z życzeniami - świąteczno-noworocznymi.
- Spotkanie noworoczne Władz A.Pdkp.-SL.
- Spotkanie integracyjne członków Aeroklubu.
- Konferencja Lotno -Techniczna.
- Konferencja Transplantologiczna w ramach XIII Górskich Zawodów Balonowych.
- Poświęcenie „Sali Historii i Tradycji” przez o. Dominika Orczykowskiego.
W siedzibie Klubu odbywają się również zajęcia teoretyczne dla młodych adeptów sztuki latania.

Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa zaprasza wszystkich członków i sympatyków lotnictwa na spotkania, które odbywają się w siedzibie klubu (Krosno - Lotnisko A.Pdkp.-SL, ul. Żwirki i Wigury 8) w każdy czwartek o godz.1700.

Natomiast w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1700 odbywają się posiedzenia Zarządu KKSL traktowane jako zebrania ogólne członków.

Z lotniczym Pozdrowieniem

Prezes Zarządu KKSL

R. Nowak


 powrót
Szczegóły
z 1175
086112 odwiedzin