Jesteś tutaj: strona główna
Wyszukaj ok
UCHWAŁY NWZ Z 3 KWIETNIA 2011 SĄ PRAWOMOCNE !

 

Kto ma jeszcze jakieś wątpliwości niech czyta:

http://www.radio.rzeszow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=13631:koniec-zamieszania-w-aeroklubie-w-kronie&catid=40:powiat-kronieski&Itemid=66

2011-07-23 12:19:36, autor: Administrator

Zarząd A. Pdkp.- SL informuje, że w dniu 21.07.2011r, stosując §9 ust. 3 Statutu Aeroklubu Polskiego, podjął uchwałę nr 26/2011 na mocy której skreślił z listy członków zwyczajnych osoby zalegające z opłatą składki członkowskiej ponad 6 miesięcy.

Ponadto informujemy, że kilka osób zalega z częścią składki na rzecz A.P. Należność ta winna być wpłacona w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 sierpnia br.

KROŚNIEŃSKI KLUB SENIORÓW LOTNICTWA

2011-07-26 11:44:54, autor: Seniorzy

Wyjaśnienia dotyczące opłacania składek przez członków KKSL.

 Po przeczytaniu artykułu, chyba nie będzie już żadnych wątpliwości.

Czytając wpisy w „ Księdze gości” jest mi bardzo przykro, że wśród społeczności lotniczej są tacy, którym tak bardzo przeszkadzają nasi Seniorzy.

Myślę jednak, że ta nagonka na, jak ich złośliwie niektórzy nazywają, „leśnych”, nie wynika z wrogości, lecz po prostu z niewiedzy i podawania przez niektóre osoby (celowo) fałszywych informacji, by skłócić środowisko lotnicze.

Jako Prezes Zarządu KKSL postanowiłem podać kilka faktów, by raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości.
Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa liczy aktualnie 68 członków. I nie są to ludzie przypadkowi. Są to ludzie, którzy całe swoje życie związani byli z lotnictwem.

Wszyscy członkowie KKSL, na mocy afiliacji z 2005r., są członkami „stowarzyszonymi” A.Pdkp.- SL.

Delegaci na Walne Zebranie członków Aeroklubu Polskiego, wprowadzając składkę na rzecz AP (240.- zł.), od opłaty tej zwolnili członków należących do Klubów Seniora we wszystkich aeroklubach regionalnych. Tak więc, członkowie KKSL, jak zresztą wszyscy członkowie „stowarzyszeni”, są zwolnieni z opłaty składki członkowskiej z wyjątkiem osób korzystających z infrastruktury Aeroklubu tj. wykonujących loty lub skoki. Ci są zobowiązani do opłaty na tzw. „Fundusz techniczny” – i członkowie KKSL również płacą (aktualnie 180.- zł.)

Inaczej przedstawia się sprawa członków, KKSL, którzy jednocześnie są członkami Sekcji Historycznej A.Pdkp.- SL

Otóż, niektórzy z nich, od dziesięcioleci (a niektórzy ponad 50 lat) byli i są członkami „zwyczajnymi” A.Pdkp.- SL. Dlaczego więc? - nie wykonując lotów ani skoków mieliby płacić składkę na tzw. „Fundusz techniczny”.

To właśnie oni, nieczynni już lotniczo, służą swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaangażowaniem w dbałość o tradycje i historię naszego Aeroklubu. To właśnie im obecny Zarząd A.Pdkp.- SL, w uznaniu zasług i wielkiego zaangażowania, obniżył składkę.

Jest ich garstka, bo zaledwie 7 osób. A są to byli instruktorzy samolotowi, szybowcowi i spadochronowi - członkowie władz Aeroklubu Pdkp. minionych kadencji. Być może to oni „przypinali skrzydła” tym, którzy teraz odwracają się do nich plecami.
Nieładne podziękowanie!!!

To poprzedni Zarząd nałożył na nich „haracz” 180.- zł. - w myśl idei, którą głosił „… chcą pyskować - niech płacą”.

            Na marginesie dodam tylko, że Aeroklub nasz, nie ma ani jednego członka „Honorowego”. Czyżby w naszym Aeroklubie, przez tyle lat, nie było kandydatów? – warto by się nad tym zastanowić…

             Na zakończenie apeluję więc, do Kolegów lotników a zwłaszcza tych młodszych - zanim napiszecie jakąś głupotę w „Księdze gości”, (chociaż uważam, że nie do tego ona służy) poznajcie historię macierzystego Aeroklubu. Przyjdźcie do sal „Historii i Tradycji” KKSL-u. Poznajcie sylwetki ludzi na temat, których się wypowiadacie. Naprawdę warto!

Z lotniczym pozdrowieniem:

Prezes Zarządu KKSL

mgr inż. R. Nowak

(ppłk rez. pilot)

 


 powrót
Szczegóły
z 1175
086109 odwiedzin