Jesteś tutaj: strona główna
Wyszukaj ok
Zmarł ZYGMUNT SZUBRA

2010-02-15 12:15:04, autor: senior

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 14 lutego 2010r, w wieku 78 lat, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz Przyjaciel i Kolega klubowy

pilot - instruktor PLL "Lot"

ZYGMUNT SZUBRA

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie 16 lutego 2010r(wtorek)  o godz. 1115. Msza żałobna o godz. 1200 w Kościele Św. Piotra i Jana z Dukli (obok cmentarza)

           ŚP Zygmunt Szubra od młodych lat związany był z Aeroklubem Podkarpackim. Tu się szkolił i tu zdobywał coraz wyższe kwalifikacje lotnicze. Przez wiele lat był Szefem Wyszkolenia Lotniczego Aeroklubu Podkarpackiego. Wyszkolił rzesze pilotów, którzy zasilili PLL "Lot", Wojska Lotnicze oraz kadrę Aeroklubu Podkarpackiego. W późniejszym okresie swojej działalności lotniczej  przeszedł do PLL " Lot", gdzie aż do chwili przejścia na emeryturę, wykonywał loty na liniach krajowych i zagranicznych. Jako emeryt powrócił do Krosna i tu wspierał środowisko lotnicze jako członek Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

            W zmarłym tracimy, znanego w całym środowisku lotniczym, wysokiej klasy pilota i specjalistę lotniczego oraz wspaniałego Kolegę i Przyjaciela.

"CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !"


Zobacz „WSPOMNIENIA KROŚNIEŃSKICH LOTNIKÓW” autor - Józef Machnika zamieszczone w Miesięczniku Mieszkańców Gminy Miejsce Piastowe „PIASTUN”, oraz kilka zdjęć z Rodzinnego albumu. powrót
Szczegóły
z 1175
093432 odwiedzin